Aktuální článek

Preventivní program "Nehlaď toho psa! "

Vloženo 12.03.2023, 21:07

Se vzdělávacím programem zaměřeným na prevenci napadení psem za dětmi do školky přijela paní Šerá s fenkami Štěpánkou a Coletou. S dětmi si povídala o pejscích, o tom, jak se k nim správně chovat, kdy si pejska rozhodně nehladit a jak se zachovat v případě, kdy by na nás nějaký pejsek útočil. Povídání to bylo velmi poučné a protože obě fenky měly canisterapeutický výcvik, mohly se s nimi děti dosytosti pomazlit.

Program byl hrazen z prostředků projektu Šablony I - OP JAK v MŠ Zdounky

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Další zprávy

Velikonoční dílnička


Vloženo 25.03.2023, 17:50

Velikonoční dílnička

Velikonoční dílničku uspořádla mateřská škola ve spolupráci s Domem kultury. Rodiče s dětmi si mohli vybrat ze široké nabídky tvořivých aktivit s velikonočními náměty. Kromě zdobení klasických vyfouknutých vajíček si mohly děti vyrobit vajíčka vyškrabovaná, dále pak veselá kuřátka, uplést tatar, vytvořit vajíčko ze zažehlovacích korálků, ...

celý článek

Kuchyně bez hranic


Vloženo 25.03.2023, 17:32

Kuchyně bez hranic

Libá vůně, která se v úterý a ve středu linula z naší kuchyňky prozradila, že se malí kuchaříčci tentokrát pustili do výroby sladkých vaflí se zakysanou smetanou. Už jsou to opravdu profíci....

celý článek

Vynášení Morany


Vloženo 20.03.2023, 08:41

Vynášení Morany

Paní učitelky pro děti připravily projektové vyučování zaměřené na jednu z pradávných lidových tradic - vynášení zimy - Morany. Děti se dozvěděly, jak tato tradice kdysi vypadala a jaký měla význam. Největším zážitkem však pro ně byla výroba panenky Morany, kterou jsme potom společně odnesli k potoku a vhodili ji do vody. Symbolicky tak zima odplavala ...

celý článek

Jarní kutílek - výroba ptačích budek


Vloženo 12.03.2023, 20:42

Jarní kutílek - výroba ptačích budek

Jaro ťuká na dveře a příroda se začíná probouzet ze zimního odpočinku. V zimě jsme se o ptáčky starali a pravidelně jim sypali do krmítek. Nyní nastává čas, kdy budou hnízdit a sedět na vajíčkách. Členové ČSOP Divoky nám do mateřské školy pro ptáčky postavili budku a dětem se tak líbila, že jsme se rozhodli si někaké budky vyrobit v rámci odpoledního ...

celý článek

O hanáckyho kohóta


Vloženo 05.03.2023, 21:52

O hanáckyho kohóta

Na 30. ročníku okresního kola přehlídky ve zpěvu lidových písní z Hané, která se uskutečnila 2. března 2023 v Kroměříži, měla Mateřská škola Zdounky také své zastoupení. Naši školičku reprezentoval Josífek Zapletal ze třídy Zajíčků, za podpory p. uč. Jiřiny Zelenkové a svých rodičů. Josífek byl nejmladším účastníkem soutěže a třebaže ...

celý článek

Kuchyně bez hranic


Vloženo 05.03.2023, 21:28

Kuchyně bez hranic

Tentokrát se děti pustily do přípravy špenátové rolády.

celý článek

Sněhuláci pro Afriku


Vloženo 26.02.2023, 22:05

Sněhuláci pro Afriku

Našlo se mezinámi 65 dobrovloček a vybrali jsme částku 3250,- Kč.
Peníze budou zaslány společnosti Kola pro Afriku a budou sloužit k financování dopravy náhradních dílů na kola do Gambie.
Díky Vaší pomoci se tak dostane více dětí rychleji a bezpečněji do školy.
Děkujeme, že pomáháte s námi!

celý článek

Masopustní veselí


Vloženo 26.02.2023, 21:50

Masopustní veselí

Masopust, šibřinky, fašank...

celý článek

Děti s Kutílkem vyráběly mýdlo


Vloženo 14.02.2023, 21:18

Děti s Kutílkem vyráběly mýdlo

Tentokrát se děti s Kutílkem pustily do výroby voňavého valentýnského mýdla. Nejprve si museli připravit mýdlovou hmotu. Tu nakrájely a rozpustily ve vodní lázni. Mezi tím se naučily používat pipetu k nabírání a dávkování barvy a vůně. Potom si každý mohl vybrat formu na odlévání mýdla, odstín barvy a vůni, která se mu líbí. Vypadalo to u nás ...

celý článek

Výstava iglú


Vloženo 14.02.2023, 20:24

Výstava iglú

Třída Sluníček uspořádala výstavu iglú. Rodiče s dětmi společně vyráběli iglú z nejrůznějších materiálů. Následně proběhlo třídní hlasování o nejpovedenější stavbu a iglú jste mohli obdivovat i na výstavce ve vstupní hale. Pro které iglú jste hlasovaly vy? Odměnu si zasloužili všichni stavitelé!

celý článek

Zobrazit starší články

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17