Aktuální článek

Organizace školního roku 2020/2021

Vloženo 01.02.2019, 20:19

Provoz mateřské školy bude po letních prázdninách ve školním roce 2020/2021 zahájen v úterý 1. září 2020.

Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 29. října a pátek 30.října 2020.

Ve čtvrtek nebude provoz mateřské školy přerušen, ale bude zjišťován počet dětí z důvodu organizačního zajištění provozu. V pátek bude MŠ uzavřena – sanitární den.

Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. Provoz mateřské školy bude v tyto dny přerušen. Zahájení provozu po vánočních prázdninách bude v pondělí 4. ledna 2021.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 29. ledna 2021. MŠ bude uzavřena – sanitární den.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou pro okres Kroměříž stanoveny od 8. do 12. března 2021. Provoz mateřské školy nebude přerušen, ale bude zjišťován počet dětí z důvodu organizačního zajištění provozu.

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 1. dubna 2021. Pátek 2. dubna 2021 je tzv. ostatním svátkem podle zákona č. 245/2000 Sb. o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů. Provoz mateřské školy bude ve čtvrtek přerušen – sanitární den.

Hlavní prázdniny stanovuje MŠMT od čtvrtka 1. července 2021 do úterý 31. srpna 2021. MŠ bude v provozu do 16. července – bude zjišťován počet dětí z důvodu organizačního zajištění provozu. Od 19. 7. do 31. 8. 2021 bude MŠ uzavřena.


Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve středu 1. září 2021.

Další zprávy

Oznámení o změně výše úplaty


Vloženo 27.11.2020, 13:09

Oznámení o změně výše úplaty

Vážení rodiče,
vzhledem k uzavření Mateřské školy Zdounky, okres Kroměříž v termínu 2. – 16. listopadu 2020 došlo podle vyhlášky č. 423/2020 Sb § 6 odst. 5 k úpravě výše úplaty za předškolní vzdělávání za měsíc listopad. Poměrná částka školného se snížila z 250,- Kč na 112,- Kč. Přeplatek za školné bude vrácen na účty zákonných zástupců v nejbližším termínu.

Mgr. Julie Zrnová, ředitelka školy

celý článek

Uspávání ježka


Vloženo 23.11.2020, 19:32

Uspávání ježka

Ve čtvrtek 19. listopadu se na zahradě MŠ sešly všechny tři třídy, aby uložily a uspaly ježka. Děti se na tento den připravovaly (povídali jsme si o ježkovi, učili se básničky a písničky, vyráběli mu kamarády, a říkali si, jak se máme v jeho blízkosti chovat) a moc se na něj všichni těšili. Všechny třídy mu sborově zazpívaly písničku a ukolébavku, aby se mu pěkně spinkalo a vyrobily mu malé ježčí kamarády z přírodnin, aby mu nebylo smutno. Společně pak děti pod vedením p ...

celý článek

Překvapení pro děti


Vloženo 17.11.2020, 22:53

Překvapení pro děti

V době, kdy byla mateřská škola uzavřena, mělo proběhnout projektové vyučování „Dýňování“. Chtěli jsme spolu s dětmi oslavit podzimní svátky Dušiček a Halloweena. Koronavirus nám ale zamíchal s kartami a děti tyto svátky slavily doma. Bylo nám to líto, a tak jsme se rozhodli, udělat jim malé překvapení a nachystat alespoň podzimní výzdobu při příležitosti znovuotevření provozu školičky. Snad se Vám (a dětem především) bude líbit stejně jako nám ...

celý článek

Otevření Mateřské školy Zdounky


Vloženo 12.11.2020, 20:07

Otevření Mateřské školy Zdounky

Mateřská škola Zdounky oznamuje obnovení svého provozu s účinností od 18. listopadu 2020.

Zároveň žádá rodiče o vzájemnou ohleduplnost – do mateřské školy patří jen dítě zcela zdravé!

Důrazně žádáme o dodržování všech protiepidemických opatření – používání roušek, desinfekce rukou, odstup. V budově MŠ se prosím pohybujte jen po nezbytně nutnou dobu!

V případě záměrného porušování bezpečnostních opatření (vodění dítěte do MŠ pokud se v rodině vyskytne onemocnění covid – 19 nebo jiné závažné infekční onemocnění) se jedná o hrubé porušení školního řádu a může být důvodem k ukončení předškolního vzdělávání (zákon č ...

celý článek

Distanční výuka


Vloženo 12.11.2020, 19:53

Distanční výuka


Po dobu uzavření mateřské školy v termínu 2. – 16. listopadu fungovala výuka distančním způsobem.
Paní učitelky pro děti připravily spoustu pracovních materiálů a nabídly zásobník nápadů na společné podzimní tvoření, muzicírování nebo pobyt v přírodě. I když se distanční výuka týká jen dětí plnících povinné předškolní vzdělávání, zapojily se do ní i některé mladší děti. Ve fotogalerii můžete nalézt některé momentky z distanční výuky, a pokud nám ještě nějaké fotky zašlete, rádi je uveřejníme ...

celý článek

Uzavření Mateřské školy Zdounky


Vloženo 01.11.2020, 14:05

Uzavření Mateřské školy Zdounky

Mateřská škola Zdounky oznamuje rodičům dětí uzavření svého provozu z důvodu výskytu onemocnění Covid - 19 v našem zařízení.

Uzavření provozu MŠ nabývá účinnosti dne 2. listopadu a jeho délka bude záviset na aktuálním stavu epidemie.

K uzavření MŠ došlo po dohodě se zřizovatelem. Onemocnění se vyskytlo v řadách provozních zaměstnanců školy. Krajská hygienická stanice uložila karanténní opatření některým zaměstnancům školy. Toto opatření tudíž znemožňuje zajištění dalšího provozu ...

celý článek

Pružinky


Vloženo 01.11.2020, 13:46

Pružinky

V měsíci říjnu jsme ve školce zahájili cvičení předškolních dětí s názvem Pružinky. V souladu s filosofií naší školy vedeme děti ke zdravému životnímu stylu, ke kterému cvičení a sport neodmyslitelně patří. Naší snahou je vzbudit u dětí zájem o pohybové aktivity, podpořit jejich nadání, zvýšit fyzickou kondici, obratnost, sílu a vytrvalost. Děti si v průběhu roku vyzkouší cvičení na tělocvičném nářadí, zahrají si kolektivní sportovní hry, seznámí se s prvky atletiky, gymnastiky, jógy apod ...

celý článek

Ovocný týden ve Sluníčkách


Vloženo 01.11.2020, 13:34

Ovocný týden ve Sluníčkách

Od 19. – 23. října jsme se ve třídě Sluníček v rámci tematického vyučování „Co přináší podzim“ povídali o ovoci. Ovoce jsme se nejen učili poznávat a pojmenovat, ale především jsme ho ochutnávali a poznávali všemi smysly. Naučili jsme se několik říkanek a písniček o jablíčkách, hruškách i švestkách. Ovoce jsme třídili podle barev, tvarů nebo ho naopak po slepu poznávali podle chuti. Také jsme ho modelovali z plastelíny i papíru, malovali barvičkami a vystřihovali ...

celý článek

Co přináší podzim…


Vloženo 01.11.2020, 13:21

Co přináší podzim…

Po uplynulém adaptačním období nás ve školce čekalo spoustu práce, her a zábavy s tématem „Co přináší podzim“. V měsíci říjnu jsme se učili o zelenině, ovoci a polních plodinách. Ve fotogalerii se můžete podívat, co jsme s dětmi v měsíci říjnu vytvořili a jak jsme se při tom bavili.

celý článek

Sbírka pro Fond Sidus


Vloženo 01.11.2020, 13:00

Sbírka pro Fond Sidus

Sbírka pro Fond Sidus

V letošním roce se Mateřská škola Zdounky již po šestnácté zapojila do veřejné sbírky Fondu Sidus, z.ú. Zakoupením knížečky se samolepkami „Veselí lepíci“ naše děti podpořily zdravotně postižené kamarády. Výtěžek sbírky je totiž věnován na podporu léčby, rehabilitace a kvality běžného života zdravotně postižených dětí. Naše mateřinka do sbírky přispěla celkovou částkou 2950,- Kč. Děkujeme za vaši pomoc!


celý článek

Zobrazit starší články

1 2