Aktuální článek

Preventivní vyšetření zraku

Vloženo 23.09.2021, 22:16

V rámci projektu preventivního screeningového vyšetření zraku předškolních dětí „Koukají na nás správně?“ proběhlo 22. září u nás ve školičce měření zraku diagnostickým přístrojem PlusoptiX., které realizovalo nestátní zdravotnické zařízení Prima Vizus, o.p.s.
Rodičům dětí, které toto preventivní vyšetření podstoupily, bude zaslán email s přístupovým kódem, který jim umožní stažení výsledků vyšetření v elektronické podobě. V emailu obdrží také návod, jak přesně postupovat. Informace budou zaslány na emailovou adresu, kterou rodiče uvedli ve „formuláři pro vyjádření souhlasu s vyšetřením“.
Po provedené registraci na webovém portálu "vysledky.primavizus.cz" rodiče obdrží informace o uskutečněném vyšetření a rovněž potvrzení o platbě.
Pokud by rodiče do 10 dní od data provedeného vyšetření informace emailem neobdrželi (z důvodu chybějícího nebo nečitelného emailu), mohou se obrátit na email: vysledky@primavizus.cz.
Pro vyšetřené děti budou k dispozici ke stažení didaktické hry na procvičení jemné motoriky a rozvoj zrakového vnímání, např. omalovánky, pexeso, karetní hra.

Další zprávy

Kaštánkové království


Vloženo 15.10.2021, 21:50

Kaštánkové království

Podzimní kaštánkové tvoření rodičů s dětmi

Nasbírat si kaštany a další inspirující přírodniny, a pak společně, spolu s mámou a tátou vytvářet nevídaná dílka. Kdo by odolal při podzimní říjnové procházce barvícím se listům, červeným šípkům, hlaďoučkým kaštánkům…
S dětskou fantazií a rodičovskou šikovností, trpělivostí a tvořivostí ...

celý článek

Ze života školky


Vloženo 15.10.2021, 21:48

Ze života školky

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z denních činností ve třídách a na zahradě.

celý článek

Výstava zahrádkářů


Vloženo 05.10.2021, 19:12

Výstava zahrádkářů

Celé dva týdny jsme se v mateřské škole s dětmi věnovali tématům plodů podzimu, a tak děti namalovaly a vytvořily spoustu obrázků a výrobků s námětem ovoce a zeleniny. Tyto výtvory jsme potom s dětmi zanesli do Domu Kultury ve Zdounkách, kde se konala každoroční výstava ovoce a zeleniny, kterou organizoval Spolek zahrádkářů Zdounky, a přispěli tak ...

celý článek

Jablíčkové slavnosti


Vloženo 03.10.2021, 14:55

Jablíčkové slavnosti

Krásné slunečné odpoledne jsme si společně užili 30. září při „Jablíčkových slavnostech“ v naší mateřské škole. A okolo jablíček se točil celý den. Od výtvarných činností, zpívánek, pohybových her až po praktické činnosti. Nejmenší děti rodičům ve třídě ukázaly, co všechno se za měsíc stačily naučit. A na školní zahradě pak na ...

celý článek

Kuchyně bez hranic


Vloženo 23.09.2021, 22:30

Kuchyně bez hranic

Celoroční projekt pro předškoláky "Kuchyně bez hranic", byl zahájen ve středu 22. září.
Děti se prostřednictvím hravých a praktických aktivit seznámí vždy s nějakou "super" potravinou, jejím využitím v kuchyni a přínosem pro naše zdraví.
První setkání bylo věnováno pohance. Děti si spolu s lektorkou, p. Ing. Lucií Mohauptovou, upekly banánovo-pohankový ...

celý článek

Slavnostní zahájení školního roku 2021/2022


Vloženo 31.08.2021, 08:00

Slavnostní zahájení školního roku 2021/2022

Slavnostní zahájení školního roku 2021/2022 proběhne ve středu 1. září 2021.
Provozní doba mateřské školy je od 6.00 - 16.30 hodin.
Scházení dětí od 6.00 - 8.00 hodin, u nových dětí možný delší pobyt rodičů po domluvě s p. učitelkou.
Žádáme zákonné zástupce dětí, aby do školy vstupovali pouze s předepsanou ochranou dýchacích cest a po ...

celý článek

Ahoj prázdniny!


Vloženo 09.07.2021, 22:22

Ahoj prázdniny!

Krásné a pohodové léto, odpočinek i spoustu zajímavých zážitků a pokaždé šťastný návrat domů
Vám ze srdce přeje kolektiv zaměstnanců Mateřské školy ve Zdounkách.

celý článek

Slavnostní rozloučení s předškoláky


Vloženo 04.07.2021, 12:58

Slavnostní rozloučení s předškoláky

Čtrnáct předškolních dětí se v úterý 29. června loučilo s mateřskou školou ve Zdounkách. Slavnostní vyřazení předškoláků proběhlo za účasti rodičů, rodinných příslušníků, pana starosty, paní místostarostky a všech paní učitelek.
Děti si pro návštěvníky připravily pěkné kulturní vystoupení. Následovalo vlastní slavnostní vyřazení, ...

celý článek

Klubík pro rodiče s dětmi


Vloženo 01.07.2021, 22:12

Klubík pro rodiče s dětmi

Mateřská škola Zdounky zorganizovala letos v červnu v rámci svého adaptačního programu „Klubík pro rodiče s dětmi“. Během pěti odpoledních setkání si mohli rodiče s dětmi přijít naši mateřskou školu prohlédnout, pohrát si, seznámit se s novým prostředím, učitelkami, a především nalézt odpovědi na otázky, které tíží snad každého rodiče, ...

celý článek

Den v přírodě s Beruškami


Vloženo 19.06.2021, 13:19

Den v přírodě s Beruškami

Poznávání přírody je přirozenou součástí předškolního vzdělávání.
15. června děti ze třídy Berušek podnikly přírodovědnou výpravu na jedno z výše položených míst Zdounek na ,,Katůvku“. Cestou pozorovaly krásu přírody a seznámily se pohledem na širší okolí Zdounek. Protože je zrovna čas senoseče, měly možnost vidět obracení sena ...

celý článek

Zobrazit starší články

1 2 3 4 5 6 7