Aktuální článek

Kuchyně bez hranic

Vloženo 23.09.2021, 22:30

Celoroční projekt pro předškoláky "Kuchyně bez hranic", byl zahájen ve středu 22. září.
Děti se prostřednictvím hravých a praktických aktivit seznámí vždy s nějakou "super" potravinou, jejím využitím v kuchyni a přínosem pro naše zdraví.
První setkání bylo věnováno pohance. Děti si spolu s lektorkou, p. Ing. Lucií Mohauptovou, upekly banánovo-pohankový chlebíček. A na to, jak se jim při vaření dařilo, se můžete podívat ve fotogalerii.
Do projektu se také zapojila naše školní kuchyně, a tak mohly děti pohanku ochutnat i na oběd, kdy ji paní kuchařka použila jako zavářku do bramborové polévky.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Další zprávy

Kaštánkové království


Vloženo 15.10.2021, 21:50

Kaštánkové království

Podzimní kaštánkové tvoření rodičů s dětmi

Nasbírat si kaštany a další inspirující přírodniny, a pak společně, spolu s mámou a tátou vytvářet nevídaná dílka. Kdo by odolal při podzimní říjnové procházce barvícím se listům, červeným šípkům, hlaďoučkým kaštánkům…
S dětskou fantazií a rodičovskou šikovností, trpělivostí a tvořivostí ...

celý článek

Ze života školky


Vloženo 15.10.2021, 21:48

Ze života školky

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z denních činností ve třídách a na zahradě.

celý článek

Výstava zahrádkářů


Vloženo 05.10.2021, 19:12

Výstava zahrádkářů

Celé dva týdny jsme se v mateřské škole s dětmi věnovali tématům plodů podzimu, a tak děti namalovaly a vytvořily spoustu obrázků a výrobků s námětem ovoce a zeleniny. Tyto výtvory jsme potom s dětmi zanesli do Domu Kultury ve Zdounkách, kde se konala každoroční výstava ovoce a zeleniny, kterou organizoval Spolek zahrádkářů Zdounky, a přispěli tak ...

celý článek

Jablíčkové slavnosti


Vloženo 03.10.2021, 14:55

Jablíčkové slavnosti

Krásné slunečné odpoledne jsme si společně užili 30. září při „Jablíčkových slavnostech“ v naší mateřské škole. A okolo jablíček se točil celý den. Od výtvarných činností, zpívánek, pohybových her až po praktické činnosti. Nejmenší děti rodičům ve třídě ukázaly, co všechno se za měsíc stačily naučit. A na školní zahradě pak na ...

celý článek

Preventivní vyšetření zraku


Vloženo 23.09.2021, 22:16

Preventivní vyšetření zraku

V rámci projektu preventivního screeningového vyšetření zraku předškolních dětí „Koukají na nás správně?“ proběhlo 22. září u nás ve školičce měření zraku diagnostickým přístrojem PlusoptiX., které realizovalo nestátní zdravotnické zařízení Prima Vizus, o.p.s.
Rodičům dětí, které toto preventivní vyšetření podstoupily, bude ...

celý článek

Slavnostní zahájení školního roku 2021/2022


Vloženo 31.08.2021, 08:00

Slavnostní zahájení školního roku 2021/2022

Slavnostní zahájení školního roku 2021/2022 proběhne ve středu 1. září 2021.
Provozní doba mateřské školy je od 6.00 - 16.30 hodin.
Scházení dětí od 6.00 - 8.00 hodin, u nových dětí možný delší pobyt rodičů po domluvě s p. učitelkou.
Žádáme zákonné zástupce dětí, aby do školy vstupovali pouze s předepsanou ochranou dýchacích cest a po ...

celý článek

Ahoj prázdniny!


Vloženo 09.07.2021, 22:22

Ahoj prázdniny!

Krásné a pohodové léto, odpočinek i spoustu zajímavých zážitků a pokaždé šťastný návrat domů
Vám ze srdce přeje kolektiv zaměstnanců Mateřské školy ve Zdounkách.

celý článek

Slavnostní rozloučení s předškoláky


Vloženo 04.07.2021, 12:58

Slavnostní rozloučení s předškoláky

Čtrnáct předškolních dětí se v úterý 29. června loučilo s mateřskou školou ve Zdounkách. Slavnostní vyřazení předškoláků proběhlo za účasti rodičů, rodinných příslušníků, pana starosty, paní místostarostky a všech paní učitelek.
Děti si pro návštěvníky připravily pěkné kulturní vystoupení. Následovalo vlastní slavnostní vyřazení, ...

celý článek

Klubík pro rodiče s dětmi


Vloženo 01.07.2021, 22:12

Klubík pro rodiče s dětmi

Mateřská škola Zdounky zorganizovala letos v červnu v rámci svého adaptačního programu „Klubík pro rodiče s dětmi“. Během pěti odpoledních setkání si mohli rodiče s dětmi přijít naši mateřskou školu prohlédnout, pohrát si, seznámit se s novým prostředím, učitelkami, a především nalézt odpovědi na otázky, které tíží snad každého rodiče, ...

celý článek

Den v přírodě s Beruškami


Vloženo 19.06.2021, 13:19

Den v přírodě s Beruškami

Poznávání přírody je přirozenou součástí předškolního vzdělávání.
15. června děti ze třídy Berušek podnikly přírodovědnou výpravu na jedno z výše položených míst Zdounek na ,,Katůvku“. Cestou pozorovaly krásu přírody a seznámily se pohledem na širší okolí Zdounek. Protože je zrovna čas senoseče, měly možnost vidět obracení sena ...

celý článek

Zobrazit starší články

1 2 3 4 5 6 7