Aktuální článek

Jarní kutílek - výroba ptačích budek

Vloženo 12.03.2023, 20:42

Jaro ťuká na dveře a příroda se začíná probouzet ze zimního odpočinku. V zimě jsme se o ptáčky starali a pravidelně jim sypali do krmítek. Nyní nastává čas, kdy budou hnízdit a sedět na vajíčkách. Členové ČSOP Divoky nám do mateřské školy pro ptáčky postavili budku a dětem se tak líbila, že jsme se rozhodli si někaké budky vyrobit v rámci odpoledního kroužku Kutílek.

Materiál na výrobu budek byl hrazen z projektu Šablony I - OP JAK v MŠ Zdounky - inovativní vzdělávání.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Další zprávy

V pátek 8. 12. běžný provoz


Vloženo 07.12.2023, 17:19

V pátek 8. 12. běžný provoz

Závada na vodovodním potrubí odstraněna. Voda teče! Zítra 8. 12. v MŠ běžný provoz. Děkuji všem rodičům za pochopení a vstřícnost při dnešní logistické operaci. Jste skvělí!!!

celý článek

Kuchyně bez hranic


Vloženo 25.11.2023, 14:47

Kuchyně bez hranic

Třetí setkání malých kuchařů. Připravovali jsme květákové placičky.

celý článek

Svatý Martin přijel k nám


Vloženo 19.11.2023, 18:38

Svatý Martin přijel k nám

Svatomartinské dopoledne s návštěvou pana starosty a paní místostarostky v MŠ.

celý článek

Dekorování hrníčků


Vloženo 18.11.2023, 20:03

Dekorování hrníčků

Hrníček s vlastním designem si vyrobily děti společně s Všeználkem. Sledovat, jak se jejich obrázek pomocí digitálních technologií přenese na hrníček bylo velkým zážitkem. A jak teprve z takového hrnečku chutná čaj nebo kakao! Mňam!

Výroba hrníčků byla podpořena z projektu Šablony I - OP JAK v MŠ Zdounky v rámci inovativního vzdělávání.

celý článek

Vyleť dráčku do obláčků


Vloženo 18.11.2023, 19:55

Vyleť dráčku do obláčků

K podzimu neodmyslitelně patří pouštění draků.

celý článek

Dušičkový čas aneb podzimní strašidlení


Vloženo 13.11.2023, 21:50

Dušičkový čas aneb podzimní strašidlení

Dlabání dýní, zapalování svíček, tma a strašidelné masky. Tak nějak vypadá dušičkový čas. My ve školce se duchů ani strašidel nebojíme, a tak jsme uspořádali strašidelné dopoledne s tanečky, soutěžením, tvořením a dobrým jídlem.

celý článek

Rozvoj digitáních kompetencí


Vloženo 13.11.2023, 21:40

Rozvoj digitáních kompetencí

Předškoláci se v odpoledních klidových aktivitách věnují jedenkrát týdně rozvoji digitálních kompetencí. Pracují s výukovými programy na interaktivní tabuli a v dětských tabletech, učí se jednoduchému programování s robotickými hračkami nebo rozvíjí logické myšlení při kódovacích hrách.

celý článek

Učení se prožitkem


Vloženo 13.11.2023, 21:15

Učení se prožitkem

Nejlépe si pamatujeme věci, které si můžeme sami vyzkoušet. Proto jsme téma "Ovoce a zelenina" postavili na prožitkovém učení. Sklízeli jsme úrodu z našich školních záhonů, uspořádali výstavku výpěstků, ovoce i zeleninu malovali, modelovali, ochutnávali, hráli jsme pohádku O veliké řepě, vařili zeleninovou polévku a ovocnou přesnídávku. Moc nás to bavilo!

celý článek

Kutílek


Vloženo 12.11.2023, 20:22

Kutílek

Kutílek si pro děti připravil výrobu střílecího katapultu nebo mořské panny.
Děti se učily pracovat s tavnou pistolí. Tvořily ze dřeva, filcu a odpadového materiálu. Výsledek se myslím moc povedl a každý si domů mohl odnést funkční hračku.

celý článek

Zkus to zdravě!


Vloženo 03.11.2023, 19:52

Zkus to zdravě!

Preventivní program zaměřený na zdravý životní styl a wellbeing.
Nejmladším dětem v Sovičkách téma přiblížila pohádka Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa. Děti v Koťátkách si zacvičily se Zdravíkem a Jedlíkem. A na předškoláky čekaly aktivity na podporu skupinové sounáležitosti "Třídní klimáček".

Program byl podpořen z projektu Šablony ...

celý článek

Kuchyně bez hranic


Vloženo 30.10.2023, 19:19

Kuchyně bez hranic

Druhé setkání Kuchyně bez hranic jsme zkoušeli recepty z mrkve.
Třída Zajíčků se pustila do výroby špaldových mrkvánků s povidly a třída Berušek do pečení mrkvového řezu s tvarohem.
Obě třídy zvládly pečení na 1. A jak to dětem šlo se můžete podívat ve fotogalerii.

celý článek

Děti cvičí "Se Sokolem do života"


Vloženo 25.10.2023, 19:12

Děti cvičí

Třída Berušek pokračuje i letos v celoročním projektu ,,Se Sokolem do života“. Nově se do projektu zapojila třída Zajíčků. Berušky a Zajíčci budou ve školním roce plnit úkoly pro děti v kategorii 5-6 let. Na začátku roku děti dostaly od Sokolíka Pepíka sešity, které je budou provázet celý školní rok. Jeden ze sešitů slouží na plnění úkolů ...

celý článek

Sférické kino s fotografováním dětí


Vloženo 25.10.2023, 19:02

Sférické kino s fotografováním dětí

Pohádkové promítání o vesmíru čekalo na děti na kulturním domě ve Zdounkách v pátek 20. října. Nafukovací kupole sférického kina budila u dětí zvědavost. Pohádka o kouzelném dědečkovi, který v raketě navštěvuje planety sluneční soustavy děti zaujala. Čekání na pohádku bylo spojeno s fotografováním. Hotové fotogragie budou k dispozici asi za měsíc.

celý článek

Podzimníčkovo odpoledne


Vloženo 20.10.2023, 14:33

Podzimníčkovo odpoledne

Krásné podzimní odpoledne jsme si v mateřské škole společně užili 19. října. Pro děti a rodiče byl připraven bohatý program - lampionová dílnička, tvoření z přírodnin, společné vaření polévky a podzimně laděné sportovní a vědomostní soutěže. Díky podpoře rodičů jsme si mohli pochutnat na bohatém občerstvení a nechyběl ani výborný horký ...

celý článek

Všeználek dělá pokusy


Vloženo 20.10.2023, 14:05

Všeználek dělá pokusy

Jak poznáme, že je kolem nás vzduch, když je neviditelný? A k čemu je nám vzduch třeba? Jak fungují naše plíce? Jak to, že se papír ve skleničce nenamočí, když ho ponoříme do vody? Proč svíčka zhasne, když ji přikryjeme skleničkou? Čím to je, že horkovzdušný balón létá? Na tyto a další otázky jsme hledali odpovědi společně s Všeználkem.

celý článek

Malí zahradníčci


Vloženo 15.10.2023, 19:05

Malí zahradníčci

V Koťátkách si děti celý týden hrály a učily se o zelenině.

celý článek

Kutílek u Berušek


Vloženo 14.10.2023, 22:50

Kutílek u Berušek

Kutílek učil děti používat smirkový papír a kladívko.

celý článek

Kutílek u Zajíčků


Vloženo 14.10.2023, 22:29

Kutílek u Zajíčků

V úvodní hodině s Kutílkem se děti seznámily se základním nářadím a bezpečnostními pravidly při jeho používání. Potom se pustily do výroby domečku. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak nám šla práce od ruky.

celý článek

Se Sokolem do života


Vloženo 14.10.2023, 22:15

Se Sokolem do života

Od října chodíme cvičit do tělocvičny na Základní školu ve Zdounkách. Zapojili jsme se do tělovýchovného projektu Se Sokolem do života. Ve fotogalerii najdete fotografie z úvodní hodiny.

celý článek

Babí léto u Soviček


Vloženo 14.10.2023, 22:06

Babí léto u Soviček

Letošní rok si užíváme krásné babí léto.

celý článek

Zobrazit starší články

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13