Aktuální článek

Pirátské dobrodružství

Vloženo 22.07.2023, 20:20

V týdnu od 17. do 21. července 2023 jsme se již naladili na léto. Povídali jsme si o moři, námořnicích a pirátech. Hráli jsme hry, skládali lodičky z papíru, stavěli loď z kostek, plnili pracovní listy. Vrcholným dnem tohoto týdne byl čtvrtek, kdy všechny děti i paní učitelky do školky dorazily v námořnických či pirátských kostýmech a společně vyrazily za dobrodružstvím. Pirátský příběh nás zavedl k jezírku, v němž jsme našli láhev a v ní ukrytou mapu k pokladu. Prvním úkolem bylo vydat se klikatou cestou po laně, až jsme dorazili k nádherné velké lodi. Po nalodění jsme se přenesli do Země Nezemě. Po úzkých lávkách jsme překonali vodní plochu plnou žraloků. Na jednoho obřího lidožravého žraloka jsme narazili i o kus dál a toho jsme nakrmili šiškami. Námořníci i piráti soupeřili o právo na poklad v přetahování lanem, ale došli jsme k závěru, že je lepší spolupracovat a užívat si vše s přáteli a vzájemně si pomáhat. Dalším našim úkolem byla vzájemná podpora dvou kamarádů a chůze „o 3 nohou“. Cesta byla dlouhá a náročná. Po nalezení zdroje pitné vody, jsme si dobyli dobrou náladu tancem Labadam. V písečné poušti jsme nalezli roztroušené drahokamy, byli jsme přesvědčeni, že jsme blízko pokladu, a měli jsme pravdu. Truhlice s pokladem bylo nutné vytáhnout z podmořské propasti. Museli jsme spojit síly, všichni se chopit lana a napnout svaly. Společnou silou se nám poklad vytáhnout podařilo. To bylo radosti! Poklad si děti spravedlivě rozdělily a radostnou událost jsme oslavili pirátskou písní, šampaňským a zmrzlinovým pohárem. Na naši oslavu jsme přizvali i paní kuchařky, paní školnici a paní uklízečku, abychom se takto všichni rozloučili se školním rokem 2022/2023. Po vyčerpávajícím dopoledni, jsme dětem po obědě pustili pohádku Jake a piráti ze Země Nezemě a většina dětí spokojeně usnula.

Zdeňka Machourková

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Další zprávy

Výstava zahrádkářů a včelařů


Vloženo 26.09.2023, 21:39

Výstava zahrádkářů a včelařů

18. září jsme s dětmi navštívily na DK Zdounky tradiční výstavu ovoce, zeleniny a včelých produktů, kterou pořádal Český zahrádkářský svaz Zdounky ve spolupráci v Českým svazem včelařů a také za přispění Mateřské školy Zdounky, Základní školy Zdounky a Českého svazu ochránců přírody Divoky. Děti se podílely na výzdobě výstavy obrázky ...

celý článek

Klaun TÚTÚ učí děti dopravu


Vloženo 26.09.2023, 21:29

Klaun TÚTÚ učí děti dopravu

S preventivním programem zaměřeným na bezpečnost v silničním provozu za dětmi do školky přijel pan Zaoral alias klaun TÚTÚ. Děti si legrační formou zopakovaly základní pravidla bezpečnosti - používání bezpečnostních pásů, ochranných přileb, procvičily si pravidla správného přecházení vozovky, pověděly si o důležitosti používání reflexních ...

celý článek

Zpátky ve školce


Vloženo 26.09.2023, 20:59

Zpátky ve školce

Prázdniny jsou za námi a školička je už zase plná dětí. Ve školním roce 2023/2024 jsou otevřeny 4 třídy - Berušky, Koťátka, Zajíčci a Sovičky. Nově nastoupilo 26 dětí, povinné předškolní vzdělávání plní 33 dětí.

celý článek

Indiánské léto ve školičce


Vloženo 22.07.2023, 20:09

Indiánské léto ve školičce

Indiánské léto.

celý článek

Krásné léto všem!


Vloženo 30.06.2023, 23:18

Krásné léto všem!

KRÁSNÉ LÉTO PLNÉ SLUNÍČKA, BOHATÝCH ZÁŽITKŮ A ŠŤASTNÝ NÁVRAT ZE VŠECH CEST VÁM PŘEJE
KOLEKTIV ZAMĚSTNANCŮ MATEŘSKÉ ŠKOLY ZDOUNKY

celý článek

Vyřazování předškoláků


Vloženo 29.06.2023, 23:42

Vyřazování předškoláků

29. června jsme se ve školce rozloučily s našimi vycházejícími předškoláky. Ze třídy Berušek a Sluníček jich letos do první třídy odchází rovných 30. Tak hodně štěstí!

celý článek

Výšlap na Zdeničku


Vloženo 29.06.2023, 23:03

Výšlap na Zdeničku

Poslední týden před prázdninami se děti s Všeználkem vypravily na rozhlednu Zdeničku nad Těšánkami.
Děkujeme paní Koubkové a paní Kochaníčkové za zpesření programu a lahodné občerstvení.

celý článek

Den otců


Vloženo 28.06.2023, 22:47

Den otců

Na školní zahradě jsme oslavili den otců. Bylo to moc prima.

celý článek

Úprava školního jezírka


Vloženo 28.06.2023, 22:36

Úprava školního jezírka

Děti se s Všeználkem pustily do úpravy školního jezírka. Nejprve vybraly špinavou vodu a jezírka vysušily. Potom naskládaly kameny a dosypaly drobné kamínky. Nakonec napustily čistou vodu a zasadily vodní rostliny. A jak nám šla práce od ruky se můžete podívat do fotogalerie.

celý článek

Zoopark Vyškov


Vloženo 28.06.2023, 22:21

Zoopark Vyškov

Třída Koťátek a Zajíčků si užila prima výlet za zvířátky do zooparku ve Vyškově.

celý článek

Se Sokolem do života


Vloženo 27.06.2023, 21:27

Se Sokolem do života

Do celoročního projektu ,,Se Sokolem do života“ se třída Berušek zapojuje už druhým školním rokem. Děti plnily úkoly v kategorii pro děti 5-6 let. Cílem projektu bylo kromě samotného pohybu, motivace dětí k vnímaní pohybu jako nedílného součástí života, kdy pomoci pohybových dovedností rozvíjí své poznání a objevují svět. Projekt slouží k procvičování ...

celý článek

Zobrazit starší články

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20